nowości wydawnicze w obniżonych cenach
74,90 PLN
59,90 PLN
Najfutbolniejsi 19 Tajemnica czarodziejek futbolu
Roberto Santiago
Wydawnictwo: Finebooks, 2024
Oprawa: zintegrowana
Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują?
W Sewilce otwarto nową prywatną szkołę. Jest bardzo nowoczesna, nazywa się Czarne Serce i mogą się tam uczyć tylko dziewczyny. Jej dyrektorka jest bardzo tajemnicza. Wygląda jak czarownica i ma wielką księgę zaklęć i czarów! Jednak najgorsze jest to, że Helence, Marylin i Anicie zaoferowali stypendium i myślą o zmianie szkoły i przejściu do tamtejszej drużyny piłkarskiej. Czy istnieje jakieś zaklęcie, które to może powstrzymać, czy to będzie już koniec Najfutbolniejszych?
Dziewiętnasta książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.
Dla dzieci w wieku 6-12 lat.
69,99 PLN
55,99 PLN
Histeria sztuki
Sonia Kisza
Wydawnictwo: Znak, 2024
Oprawa: twarda
Przekonaj się, jaki krzyk wydaje wyparta z historii sztuki kobiecość. Czy słyszysz to wołanie? Sonia Kisza przywołuje znane i mniej znane obrazy i rzeźby, by pokazać je w świeżym, buntowniczym świetle. Przedziera się przez tomy starych podręczników, przez tysiące lat fałszywych przekonań, przez wieki propagandy i metry kurzu. Robi to, żeby dotrzeć do ukrytych znaczeń sztuki europejskiej. Sztuki związanej z kobietami, z zapomnianym światem naszych przodkiń. Histeria sztuki to drogowskaz, JAK CZYTAĆ OBRAZY, to zbiór świadectw kobiet, bogiń i herosek, które kultura skazała na tortury, a potem zgubiła znaczenie ich dorobku. Dowiedz się: Jak to się stało, że na fasadach setek chrześcijańskich kościołów pojawia się postać ostentacyjnie pokazująca swoją wulwę? Dlaczego wrocławski Ołtarz Świętej Barbary z 1447 roku przedstawia scenę gwałtu zbiorowego? Czy Bóg ma macicę? Skąd wiemy, że w średniowieczu żyły osoby transpłciowe? Co chcą osiągnąć w świecie sztuki przebrane za gorylice aktywistki? Poznaj na nowo Meduzę, Ewę, Maryję, Dafne i Prozerpinę, ale także Joannę d’Arc, Chrystusa i Świętego Sebastiana. Zrzuć z piedestału artystów geniuszy. Dowiedz się, czy rzeczywiście kobiety nie były wielkimi malarkami. Zobacz, że ludzie w przeszłości wcale nie byli tacy pruderyjni, jak się nam wmawia. Wsłuchaj się uważnie w niemy krzyk obrazów. Kto wie, może poznasz prawdę?
56,99 PLN
45,60 PLN
Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty
Cecylia Kukuczka
Wydawnictwo: Agora, 2024
Oprawa: miękka
Poruszająca autobiograficzna opowieść Cecylii Kukuczki, żony Jerzego Kukuczki, najwybitniejszego polskiego himalaisty, drugiego zdobywcy Korony Himalajów, który zginął w 1989 roku na Lhotse. Historia miłości i wiary, że śmierć w górach przydarza się tylko innym, oraz tęsknoty, która nie chce wygasnąć. To również opowieść o drugiej, prywatnej stronie himalaizmu, o czekaniu, powrotach, codzienności, czułości i trosce. Ale też o poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: kim był człowiek, którego się kochało i nie znało jednocześnie? Na czym polega ta druga miłość, która go pochłonęła i zabrała? Jak żyć, zostając trzydziestokilkuletnią wdową? Jak wychować synów bez ojca, a jednocześnie w jego wszechobecnym cieniu? Odpowiedzi na te pytania składają się na unikalny portret Jerzego Kukuczki. Tym bliższy, że opowieść Cecylii przeplatają niepublikowane dotąd listy wysyłane do niej przez męża z „pionowego świata”. „Jerzego Kukuczkę, najwybitniejszego polskiego himalaistę, poznałam dopiero po jego śmierci. Nigdy nie chciał mnie zabrać ze sobą w Himalaje, chociaż go prosiłam. Chronił nas przed prawdą o pasji, której się oddał, bo prawdopodobnie nie chciał, byśmy drżeli o jego życie. I chyba rzeczywiście się nie bałam. Tak jak wszystkie żony himalaistów, którzy zginęli w górach, chciałam wierzyć, że skoro mówił, że do nas wróci, to wróci. Dokładnie tak powiedział, zanim wskoczył w Katowicach do pociągu do Warszawy: »Dbaj o synów. Ja wrócę«. Ale nie wrócił.” CECYLIA KUKUCZKA WSPÓŁWYDAWCA: Fundacja Wielki Człowiek PARTNERZY: MKiDN Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Miasto Katowice Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Katowice AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
49,90 PLN
39,90 PLN
Ja tu tylko zabijam
Marta Obuch
Wydawnictwo: Filia, 2024
Oprawa: miękka
Rzut golonką, ucieczka na hulajnodze i prawie udany, choć nieudawany orgazm. Miłosna pomyłka i przestępcze ADHD – najnowsza powieść Marty Obuch to komedia, kryminał i romans w jednym. Czyta się wybornie! Tosia zostaje zatrudniona jako ogrodniczka i poskramiaczka niesfornego i wyjątkowo paskudnego „zwierza”, a potem zaczyna się seria tajemniczych zamachów, włamań, pomyłek oraz nieszczęśliwych wypadków – jak łatwo się domyślić, to główna bohaterka jest ich wspólnym mianownikiem, co automatycznie czyni z niej osobę podejrzaną. Obrót zdarzeń wcale się Tosi nie podoba. Dziwi ją również i to, że nagle staje się obiektem męskiej rywalizacji i zastanawia się, co jest ważniejsze: satysfakcja czy ekscytacja? Na czym polega chmuring? I czy można schudnąć, jedząc ortodoksyjną owsiankę i myśląc przy tym o swojskiej kiełbasie? Życie Tosi zupełnie się zmienia, zmienia się i ona sama, dochodząc przy tym do wniosku, że nie trzeba się zmieniać, żeby zasłużyć na miłość. Zasługiwać na zbrodnię natomiast nie trzeba wcale – ktoś czai się w mroku i zupełnie nie wiadomo, o co mu chodzi…
59,90 PLN
47,90 PLN
Odwrócone myślenie Jak odmienić życie, obracając problem w okazję
Berthold Gunster
Wydawnictwo: Purana, 2024
Oprawa: miękka
W znakomitym i bestsellerowym poradniku – sprzedanym już w ponadmilionowym nakładzie –
niekwestionowany autorytet w swojej dziedzinie Berthold Gunster wyjaśnia, jak sztuka odwróconego myślenia (rodem z Holandii) może odmienić sposób myślenia, a nawet sposób życia. Jest to pozycja praktyczna i inspirująca, która „bawiąc, uczy”.
Gunster w przejrzysty sposób wskazuje, jak „odwrócić”, na każdym niemal poziomie, swój sposób myślenia o problemach – od najbardziej banalnych do wręcz niebotycznych – i przemyśleć, czy rzeczywiście nie wrócić do punktu wyjścia, zamiast wikłać się w coś na siłę.